Świetlica św. Maksymiliana

Świetlica św. Maksymiliana to miejsce, w którym co sobotę gromadzą się dzieci i młodzież z naszej parafii, aby wspólnie spędzić czas na chwałę Bożą.
Zajęcia świetlicowe odbywają się w każdą sobotę w godz. 10.00 – 13.00. W ramach spotkań opiekunowie organizują gry i zabawy, warsztaty plastyczne a także zajęcia edukacyjne tematycznie związane ze świętami i uroczystościami obchodzonymi przez Kościół. Pamiętamy również o takich świętach jak: Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka. Staramy się przekazywać dzieciom wartości katolickie i patriotyczne. W zależności od pogody i pory organizujemy wycieczki rowerowe, spacery oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach. Nieustannie czekamy również na młodzież, która chciałaby zaangażować się w to Boże dzieło i pomóc w organizacji warsztatów.

Świetlica funkcjonuje od roku 2016 Pomysł wyszedł od pani Magdy Dąbrowskiej, opiekuna scholi parafialnej. Rodzice dzieci śpiewających w scholi wyrazili chęć pomocy i zajęcia się rozpoczęły. Na początku zdecydowaną większość uczestników stanowiły dzieci ze scholi. Z czasem to się zmieniło.

W pierwszym roku działalności świetlicy zajęcia odbywały się w małej salce nad zakrystią. Warunki nie były zbyt komfortowe, zwłaszcza że liczba uczestników sobotnich warsztatów wzrastała. Zaczęły się poszukiwania nowego lokum. Dzięki decyzji i pomocy finansowej ks. Prałata Wiesława Migdała oraz zaangażowaniu i wytrwałości ks. Jacka Saładuchy rozpoczął się remont pomieszczeń przy dolnej zakrystii. Wreszcie po ukończeniu prac mogliśmy przenieść się do nowo wyremontowanych pomieszczeń w dolnym kościele. Do dyspozycji dzieci są dwa pomieszczenia do zabaw i spotkań oraz pomieszczenie gospodarczo- kuchenne. Na wyposażeniu sal jest zestaw nagłośnieniowy, tablica multimedialna, stół do tenisa, piłkarzyki oraz wiele różnorodnych materiałów do prac plastycznych.

Wspierani życzliwością księdza Proboszcza Piotra utrzymuje się z ofiar zbieranych do puszek oraz datków darczyńców. Pieniądze przeznaczone są na zakup artykułów biurowych, wyposażenia świetlicy i poczęstunku dla dzieci.

DOBRE SŁOWO


GALERIA


MSZE ŚWIĘTE

w tygodniu:

 7:00*
9.00*
18:00

sobota:

9:00
18:00

niedziela:

7:00
9:00
  11:00**
12:30
16:00
18:00

*w kaplicy Maryi Niepokalanej
(dolna kondygnacja świątyni)

**dla rodzin z dziećmi


KANCELARIA PARAFIALNA

Zapraszamy w
poniedziałek 16:00-17:00,
we wtorek 8.00-9.00,
w piątek 16:00-17:00
.

Sprawy pogrzebów można zgłaszać w zakrystii codziennie zaraz po zakończeniu Mszy wieczornej.