Schola dziecięca

Swoją działalność schola „Nutki Św. Maksymiliana” rozpoczęła w 2002 roku. Należą do niej dziewczynki i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjum, którzy pragną chwalić Boga śpiewem. Obecnie schola liczy 30 osób.

Schola parafialna swoimi głosami wychwala Pana na mszach św. z udziałem dzieci, które są zawsze w niedzielę o godz.11:00. Oprócz Liturgii Niedzielnych schola ubogaca modlitwę śpiewem w różnych uroczystościach parafialnych, np. mszach komunijnych, mszach roratnich, mszach imieninowych za naszych księży, mszach prymicyjnych, mszach rocznicowych święceń kapłańskich księży z naszej parafii, Mikołajkach oraz w dniu imienin św. Cecylii – patronki muzyków. Każdego roku swoim śpiewem uświetnia mszę św. z okazji Dni Papieskich, a po niej organizuje dystrybucję „kremówek papieskich”, z których dochód przeznacza na wspólne wyjazdy.

Schola „Nutki Św. Maksymiliana” bierze co roku udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej „CECYLIADA” oraz Festiwalu Kolęd i Pastorałek, gdzie zajmuje od lat wysokie miejsca. Udziela również koncertów bożonarodzeniowych w sąsiedniej parafii pw. Chrystusa Króla w Osieku. Schola ma również swoje pięć minut podczas wyjątkowego koncertu – Gali Noworocznej KGHM, która co roku odbywa się w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie.

W marcu 2009r. schola „Nutki Św. Maksymiliana” wydała płytę CD z pieśniami wielkopostnymi.

Oprócz udziału w niedzielnej Eucharystii schola stara się organizować wspólne wyjazdy i wiele ciekawych imprez, które ją jeszcze bardziej integrują: spotkania opłatkowe, wspólne wyjazdy w góry oraz do rodzinnych parków rozrywki, wakacyjny i zimowy wyjazd do Kościeliska koło Zakopanego.

W czasie mszy św. widać jednak tylko owoce pracy scholi parafialnej, a przecież najpierw trzeba włożyć sporo wysiłku w ćwiczenia i próby. Dlatego młodzi członkowie scholi spotykają się w każdy piątek o godz.19:00, gdzie uczą się nowych piosenek w miłej i radosnej atmosferze.

Duchowym opiekunem scholi „Nutki Św. Maksymiliana” jest Ksiądz Mateusz,
a głównymi odpowiedzialnymi są Magdalena i Łukasz Dąbrowscy.
Kroniką zajmuje się Małgorzata Buczyńska.

Schola zawsze przejawiała i nadal przejawia dużą aktywność w życiu naszej parafii. Jest ciągle wspólnotą bardzo otwartą na wszystkich tych, którzy pragną bardziej służyć Bogu i ludziom swoim śpiewem, w myśl powiedzenia „Kto śpiewa, dwa razy się modli”. Młodzi śpiewacy doskonalą nie tylko swoje głosy i zdolności, lecz także swojego ducha.

Schola przez lata swojego istnienia zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Oto kilka z nich:

 • Cecyliada 2006 – wyróżnienie
 • Cecyliada 2008 – Grand Prix i I Miejsce w kategorii Schola
 • Przegląd Kolęd MCK Legnica 2009 – nagroda
 • Cecyliada 2010 – wyróżnienie
 • Festiwal Kolęd i Pastorałek 2014 – I Miejsce
 • Cecyliada 2014 – I Miejsce
 • Festiwal Kolęd i Pastorałek 2015 – I Miejsce
 • Cecyliada 2015 – I Miejsce
 • Festiwal Kolęd i Pastorałek 2016 – I Miejsce
 • Cecyliada 2016 – III Miejsce
 • Cecyliada 2018 – II Miejsce
 • Festiwal Kolęd i Pastorałek 2019– I Miejsce
 • Festiwal Kolęd i Pastorałek 2020 – I Miejsce

Kolędy

DOBRE SŁOWO


GALERIA


MSZE ŚWIĘTE

w tygodniu:

 7:00*
9.00*
18:00

sobota:

9:00
18:00

niedziela:

7:00
9:00
  11:00**
12:30
16:00
18:00

*w kaplicy Maryi Niepokalanej
(dolna kondygnacja świątyni)

**dla rodzin z dziećmi


KANCELARIA PARAFIALNA

Zapraszamy w
poniedziałek 16:00-17:00,
we wtorek 8.00-9.00,
w piątek 16:00-17:00
.

Sprawy pogrzebów można zgłaszać w zakrystii codziennie zaraz po zakończeniu Mszy wieczornej.