Ruszają zapisy do Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej
Diecezjalna Szkoła Liturgiczna im. ks. Marka Adaszka ogłasza nabór uczestników na zajęcia prowadzone w roku 2020/2021.
UCZESTNICY
„DSL jest skierowana do osób dorosłych (kobiet i mężczyzn) od 20 lat wzwyż, które pragną pogłębić swoją formację chrześcijańską i liturgiczną oraz są gotowe do angażowania się w życie liturgiczne parafii. Celem DSL jest bowiem nie tylko formacja poszczególnych osób, ale pomoc w kształtowaniu parafialnego zespołu liturgicznego. Dlatego też ważne jest, by z danej parafii uczestniczyły w zajęciach przynajmniej dwie, trzy osoby wyznaczone przez Księdza Proboszcza [chyba że w parafii już jest zespół liturgiczny lub osoby, które uczestniczyły wcześniej w DSL]. Czymś naturalnym jest, że w tej formacji – na miarę możliwości – będzie uczestniczył również duszpasterz, który później będzie współpracował z tymi osobami w parafii”. (Bp ZK).
Do uczestniczenia w DSL zapraszamy także kandydatów na stałych lektorów i akolitów – udział w DSL będzie integralną częścią trzyletniej formacji przeznaczonej dla tych osób.
Do szkoły zaproszeni są również kandydaci na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy oprócz programu dla wszystkich uczestników DSL będą mieli ćwiczenia związane z pełnieniem tej funkcji.
GDZIE
Zajęcia DSL będą się odbywały w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.
KIEDY
Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 17 października 2020 r. w godz. 10.30-14.30.
Kolejne sesje (w godz. 9.00-18.00) będą się odbywały raz w miesiącu, do maja włącznie. Wszystkie daty zostaną podane na spotkaniu inauguracyjnym.
Na stronie internetowej w zakładce DSL jest do pobrania FORMULARZ kandydata do DSL. Powinien być podpisany przez ks. Proboszcza lub opiekuna wspólnoty, jeśli ona kieruje kandydata do DSL. Zgłoszenia należy składać w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej do 5 października br.
OPŁATA za każdą z sesji będzie wynosiła ok. 40 zł od osoby (w zależności od liczby uczestników) i obejmie koszty wykładów, materiałów oraz posiłków. Sposób finansowania należy uzgodnić w ramach parafii, które będą delegowały uczestników szkoły. Jedna z możliwości jest taka, że koszt uczestnictwa pokrywa parafia, natomiast koszt dojazdu i częściowo wyżywienia – w miarę możliwości – sami uczestnicy.