XXVII Niedziela w ciągu roku- 02.10.2022

 • Każdego dnia rozpoczętego miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:15
 • Przypominany, że w październiku adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu trwa do 17:00.
 • W poniedziałek o 18:00 Msza zbiorowa za zmarłych.
 • Osoby potrzebujące odzieży i obuwia mogą zgłaszać się do nowej siedziby parafialnego stowarzyszenia Pax. Pomieszczenie zlokalizowane jest w tylnej części naszego kościoła (wejście od strony ul. Wyszyńskiego, przy terenach zielonych obok pomnika Jana Pawła II). Pomoc udzielana jest w każdą środę od 16:00 do 18:00.
 • W czwartek w ramach ogólnopolskiej peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa (patrona młodzieży) zapraszamy o 18:00 na Mszę pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego.
 • W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. Ze względu na dekoracje zamontowaną na wieczorne czuwanie, nabożeństwo różańcowe odbędzie się w głównym kościele przy ołtarzu NMP, a wieczorna Msza celebrowana będzie w kaplicy Maryi Niepokalanej w dolny kościele.
 • W piątek o 19:30 zapraszamy na nabożeństwo ze śpiewami Taize przy relikwiach bł. Carlo.
 • Za tydzień na Mszach niedzielnych odbywać się będzie coroczne licznie wiernych.
 • Osoby zapisane na parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa zapraszamy do kościoła na krótkie spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 09.10 o 19:00.
 • W przedsionku naszego kościoła został oddany do użytku punkt z dewocjonaliami. W październiku czynny będzie od poniedziałku do piątku, przez pół godziny po Mszy porannej i wieczorem dwa kwadranse przed nabożeństwem różańcowym. W punkcie będzie można nabyć prasę katolicką, nasze parafialne różańce, a także świece chrzcielne i inne dewocjonalia.
 • Doświadczając mocy modlitwy adoracyjnej z wdzięcznością przeżywamy 10. rocznicę ustanowienia w naszej świątyni kaplicy, gdzie od porannej do wieczornej Mszy trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od kilku lat naszym pragnieniem jest wydłużenie czasu adoracji i użytkowanie kaplicy nieustannie. By odpowiedzialnie móc podjąć tę inicjatywę w minionych miesiącach w kaplicy została zamontowana ponad dwu metrowa monstrancja z pancerną szybą. Założono tam alarm i monitoring, a w przedsionku nieopodal wejścia powstała toaleta. Ostatnim i zarazem najważniejszym elementem tego duchowego przedsięwzięcia będzie zebranie chętnych i powiększenie wspólnoty adorujących. By czuwanie przed Najświętszym Sakramentem mogło trwać całodobowo, potrzebna jest ponad trzystu osobowa grupa podejmujących raz w tygodniu godzinny dyżur w wyznaczonej przez siebie porze. Osoby zainteresowane prosimy o pobranie ze stolika pod chórem karty zgłoszeniowej, którą po wypełnieniu można złożyć na tace lub przekazać w zakrystii. Zachęcamy do zapisów szczególnie na nocne godziny czuwania.

DOBRE SŁOWO


GALERIA


MSZE ŚWIĘTE

w tygodniu:

 7:00*
9.00*
18:00

sobota:

9:00
18:00

niedziela:

7:00
9:00
  11:00**
12:30
16:00
18:00

*w kaplicy Maryi Niepokalanej
(dolna kondygnacja świątyni)

**dla rodzin z dziećmi


KANCELARIA PARAFIALNA

Zapraszamy w
poniedziałek 16:00-17:00,
we wtorek 8.00-9.00,
w piątek 16:00-17:00
.

Sprawy pogrzebów można zgłaszać w zakrystii codziennie zaraz po zakończeniu Mszy wieczornej.