II Niedziela w ciągu roku – 17.01.2021

 • Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, które w całości przeznaczamy na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 • W ubiegłą niedzielę mogliśmy wspomóc naszymi ofiarami poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Kwotę 3057,65 zł przekazaliśmy już na pomoc Chorwatom.
 • Przed nami kolejny tydzień parafialnego kolędowania. Zapraszamy na godz. 16:30 do kościoła mieszkańców kolejnych ulic według podanego porządku:
 • 18. stycznia – Pawia 1-37, 2-24
 • 19. stycznia – Pawia 26 -66, Stanisławowska
 • 20. stycznia – Sokola 2-46
 • 21. stycznia – Sokola 48-71, Piłsudzkiego, Wrzosowa
 • 22. stycznia – Wronia, Sportowa
 • 23. stycznia – uzupełniające spotkanie kolędowe
 • Jednocześnie prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych kartotek. W sobotę o 16:30 odbędzie się nabożeństwo kolędowe dla tych rodzin, które nie mogły uczestniczyć we wcześniej wyznaczonych terminach. Prosimy także zwiększyć czujność, gdyż pojawiły się sytuacje w naszej parafii, gdzie osoby podszywające się za księży, ministrantów i innych pracowników parafii, próbują wyłudzić pieniądze w ramach tzw. Wizyty kolędowej. Przypominamy, że księża z naszej parafii nie chodzą po Kolędzie z powodu pandemii.
 • Wznawiamy środowe Adoracje z Uwielbieniem w naszej kaplicy. Modlitwę rozpoczynamy o godz. 19:00.
 • W czwartek we wspomnienie św. Agnieszki- Dzień Babci, a w piątek- Dzień Dziadka, zapraszamy w tych dniach do wspólnej modlitwy za naszych żywych i zmarłych przodków.
 • Osoby, które chciałyby współtworzyć nowopowstałą wspólnotę Diakonii Muzycznej „Betlejem” mogą się zapisywać w zakrystii. Poszukujemy kolejnych głosów do śpiewu, ale także instrumentalistów.
 • Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim parafianom, którzy ofiarnie odpowiedzieli na apel pomocy żywnościowej dla biednych z okazji świąt. Dzięki Waszej pomocy udało się przygotować obfite paczki dla ponad 40 najbardziej potrzebujących rodzin. Zaś nasze Stowarzyszenie PAX, które działa przy parafii, dzięki współpracy z Fundacją KGHM dotarło do 200 osób z pomocą przedświąteczną. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło miłosierdzia serdecznie dziękujemy w imieniu tych, którzy tę pomoc otrzymali.
 • Z renowacji powróciła jedna stacja Drogi Krzyżowej, która jest ustawiona w kaplicy relikwii. Dla porównania jest także stacja przed renowacją. Dziękujemy pierwszym sponsorom, którzy pomagają nam w odnowieniu tych dzieł sztuki. Gdyby ktoś chciał wspomóc tę inicjatywę prosimy o kontakt. Koszt renowacji jednej stacji to 3000 zł.
 • Telefoniczny dyżur w kancelarii parafialnej w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 przez pół godziny.
 • Papież Franciszek, 8 grudnia ubiegłego roku ogłosił Rok poświęcony św. Józefowi. Jest to szczególny czas łaski, kiedy powierzamy w opiekę św. Józefa cały Kościół powszechny, a szczególnie ludzi pracy, rodzin i mężczyzn, którym patronuje Święty Opiekun Zbawiciela. Z tej racji nasza parafia przygotowuje się do uroczystości ku czci św. Józefa. 19 marca o godz. 17:00 wraz ze wspólnotą legnickiego seminarium duchownego, pragniemy poświęcić ikonę św. Józefa, która jest kopią wizerunku pochodzącego z kaplicy seminaryjnej w Legnicy.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. Z tej okazji za tydzień, przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć Pismo Święte oraz komentarze biblijne dla pogłębienia zażyłości ze Słowem Bożym.

DOBRE SŁOWO


GALERIA


MSZE ŚWIĘTE

w tygodniu:

 7:00*
9.00*
18:00

sobota:

9:00
18:00

niedziela:

7:00
9:00
  11:00**
12:30
16:00
18:00

*w kaplicy Maryi Niepokalanej
(dolna kondygnacja świątyni)

**dla rodzin z dziećmi


KANCELARIA PARAFIALNA

Zapraszamy w
poniedziałek 16:00-17:00,
we wtorek 8.00-9.00,
w piątek 16:00-17:00
.

Sprawy pogrzebów można zgłaszać w zakrystii codziennie zaraz po zakończeniu Mszy wieczornej.