XXI Niedziela w ciągu roku 23.08.2020

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary, które tak ochoczo i wielkodusznie złożyliście na poszkodowanych w Bejrucie. Kwota 4598, 70 zł i 30 Euro została już przekazana dla ofiar wybuchu.

W trosce o bezpieczeństwo i zauważając nieudolność dotychczasowych dozowników do dezynfekcji dłoni, został zakupiony do naszego kościoła automatyczny podajnik płynu dezynfekcyjnego. Troszcząc się o dalsze bezpieczeństwo i czystość w kościele dziś przy wyjściu z kościoła możemy wspomóc dobrowolną ofiarą do puszek na dezynfekcję i porządek w świątyni. Bóg zapłać za dar serca.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • Poniedziałek: Święto św. Bartłomieja Apostoła
  • Środa: Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • Czwartek: Wspomnienie św. Moniki- patronki modlących się o nawrócenie swoich najbliższych
  • Piątek: Wspomnienie św. Augustyna
  • Sobota: Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Od tego tygodnia rozpocznie roczną praktykę pastoralną dk. Krzysztof Borysiewicz, otoczmy go szczególna pamięcią modlitewną o dobre wykorzystanie czasu posługi w naszej wspólnocie.

Nadleśnictwo Lubin organizuje zbiórkę zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego w dn. 5 września br. od godz. 9:00 do 14:00 przy parkingu hipermarketu Auchan (dawny Real). Szczegóły w gablocie.

Także w gablocie możemy znaleźć apel lubińskiej policji do osób starczych o zachowanie szczególnej ostrożności przed oszustami wyłudzającymi pieniądze.

W związku z nowymi ogniskami zachorowań na koronawirusa przypominamy, że zgodnie z ustawą, w miejscach publicznych, w tym także w świątyni, obowiązuje noszenie maseczek. Lekceważenie reżimu sanitarnego jest grzechem, co do piątego przykazania Bożego, w trosce o zdrowie i życie swoje oraz innych ludzi.

DOBRE SŁOWO


GALERIA


MSZE ŚWIĘTE

w tygodniu:

 7:00*
9.00*
18:00

sobota:

9:00
18:00

niedziela:

7:00
9:00
  11:00**
12:30
16:00
18:00

*w kaplicy Maryi Niepokalanej
(dolna kondygnacja świątyni)

**dla rodzin z dziećmi


KANCELARIA PARAFIALNA

Zapraszamy w
poniedziałek 16:00-17:00,
we wtorek 8.00-9.00,
w piątek 16:00-17:00
.

Sprawy pogrzebów można zgłaszać w zakrystii codziennie zaraz po zakończeniu Mszy wieczornej.