XVI Niedziela w ciągu roku 19.07.2020

We wtorek wraz z Rodziną Radia Maryja o godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i do modlitwy w intencji Ojczyzny w czasie wieczornej Eucharystii. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków i sympatyków RM.

W piątek wraz z Poradnią Rodzinną zapraszamy na warsztaty pt.”Jak słuchać, żeby usłyszeć”. To zajęcia dla tych, którzy chcą poprawić relacje z innymi i nauczyć się realnie wspierać swoich bliskich. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Poradni w godz. 16:00-20:00 Chęć wzięcia udziału w tych bezpłatnych warsztatach możemy zgłaszać dzwoniąc na numer Poradni.

W sobotę na Mszy o godzinie 18:00 modlić się będziemy w intencji diakona Łukasza. W ostatnim dniu Jego posługi wśród nas będziemy chcieli wyrazić naszą wdzięczność za mijający rok katechetyczny i okres Jego praktyki duszpasterskiej. Wypraszać będziemy potrzebne dla Niego łaski, szczególnie wytrwałość w nadchodzącym czasie bezpośredniego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich.

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców możemy skorzystać z okazji by poświęcić pojazdy. Posiadaczy aut, rowerów czy wózków dziecięcych zapraszamy by w przyszłą niedzielę oczekiwać na kapłana na placu przy kościele. Obrzęd błogosławieństwa będzie miał miejsce po każdej Mszy.

Ponadto w niedzielę na Mszy wieczornej wspominać będziemy św. Jaochima i św. Annę, dziadków Jezusa, modlitwą ogarniając także naszych zmarłych przodków. Na tę Eucharystię można przynieść znicze, które poświecimy, by później złożyć je na grobach naszych bliskich.

Jak co miesiąc przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na utrzymanie czystości w świątyni.

Do kancelarii parafialnej zapraszamy we wtorek od 16:00, a w sobotę od 10:00.

Osobom, które chciałyby skorzystać z sakramentu spowiedzi przypominamy, że w tygodniu można to uczynić kwadrans przed Mszą.

Dziękujemy za świadectwo odpowiedzialności i zachowywanie w świątyni zasad bezpieczeństwa w czasie trwającej pandemii.

Zachęcamy do wsparcia akcji zwizanej z leczeniem naszego parafianina Adama. Ulotki ze szczegółami zbiórki znajdziemy na stoliku w przedsionku kościoła.

DOBRE SŁOWO


GALERIA


MSZE ŚWIĘTE

w tygodniu:

 7:00*
9.00*
18:00

sobota:

9:00
18:00

niedziela:

7:00
9:00
  11:00**
12:30
16:00
18:00

*w kaplicy Maryi Niepokalanej
(dolna kondygnacja świątyni)

**dla rodzin z dziećmi


KANCELARIA PARAFIALNA

Zapraszamy w
poniedziałek 16:00-17:00,
we wtorek 8.00-9.00,
w piątek 16:00-17:00
.

Sprawy pogrzebów można zgłaszać w zakrystii codziennie zaraz po zakończeniu Mszy wieczornej.